Yeni msn aç

by Skype on 07 Mart 2013

Msn programı tarihin tozlu yollarına kavuşuyor. Bu yıl itibari iel kullanımdan kaldırılıyor microsoft messenger hizmetinden desteğini çekeceğini açıklamasının ardından, msn messengerda yaptığımız işlemleri artık skype programı ile yapacağız. Skype programınında temel anlamda msn messengerdan işlev farkı yok gibi. Ufak tefek farklılıklar detaylarda saklı.

Bakalım kullanıcılar skype olayına nasıl tepki verecekler bizde merakla bekliyoruz. Açık söylemek gerekirse alıştığımızdan mıdır nedir msn messenger daha güzel, kullanımı daha kolay, işlevsel basit , ama skype biraz daha karmaşık, messengerdaki gibi istediğimiz herşeyi yapamıyoruz gibi. Örneğin msnde ESC tuşuna basınca msn görev çubuğunda saatin yanına gidiyordu. Bu özellik işyerlerinde çalışanlar için patronuna yalakanmamak için güzel bir yöntemdi. Patron gelirken ESC tuşunabasıyorduk msn kapanıyordu. Skype de bu olay şimdilik yok ileriki versiyonlarda olur mu bilmiyoruz.

Yeni msn nasıl açacağız ?

Öncelikle mail adresimi alacaksınız yoksa yeni bir skype adresi mi almak istiyorsunuz buna karar vermelisiniz. Eğer cevabınız Yeni bir msn adresi yani hotmail uzantılı mail adresi almak ise şimdi açıklayacaklarımızı dikkatlice okuyun. Yeni bir msn mail adresi almak o kadarda zor bir işlem değil. Sadece açıkladıklarımızı dikkatlice okumaya çalışın ve yazılanları uygulayın.

Msn adresi almak için msn aç adresine gidiniz. karşınıza kayı oluşturacağınız bir form çıkacak. Açılan formda adınızı soy adınızı almak istediğiniz mail adresinin var olup olmadığını kontrol ediniz. Almak istediğiniz mail adresi daha önce bir başkası tarafından alınmışsa alamazsınız.

Açılan formda Cep telefonu bölmesinde cep telefonunu girmeniz mantıklı olacaktır çünkü bazen mail adresinizin şifresi çalınıyor veya unutuyorsunuz. Bu gibi şifre kaybolma durumlarda cep telefonunuza yeni bir şifre talebinde bulunabilirsiniz.

Yeni bir skype adresi almak istiyorum

skype-acYeni bir skype adresi alabilmek için demiştik ya bir mail adresine sahip olmanız gerektiği söylemiştik. Ve sayfamızın başında da mail adresiniz yoksa nasıl yeni bir hotmail mail adresi almanız gerektiğini söylemiştik. Şimdide almış olduğunuz mail adresi ile yeni bir skype nasıl açacağınızdan bahsedeceğiz.

Resimde gördüğünüz ilk ad, soyad ve şifre bölümlerini doldurun. Şifreye mantıklı güçlü şifreler oluşturun sonra şifrem kayboldu, skype şifremi çaldılar diye dolanmayın.
Ya açıkçası skype açma konusunda söylenecek çok bir söz de yok resimde herşey detayları ile açıklanmış.

 

 

 

6 Responses to “Yeni msn aç”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>