Skype konuşma geçmişini silme

by Skype on 12 Mart 2013
skype konuşma geçmişini silme

skype konuşma geçmişini silme

Microsoftun msn messengerdan desteğini çekmesinin ardından msn kullanıcıları artık skype kullanmaya başladı. Skypede kullanıcıların karşılaştığı problemlerden birisi skype konuşma geçmişinin ileti geçmişinin silinmesi problemi.  Skype sesli görüntülü konuşma programı konuşmaları siz istesenizde istemesenizde kaydediyor. Seçeneklerde kayıtları tutma diye seçenek var ancak bu şu an için işe yramıyor en azında bendeki konuşmaları kayıt ediyor bilgisayara daha sonrada skype açtığımda eski konuşmalar hala gözüküyor.

Panik yapmayın Skype konuşma geçmişini de silebilirsiniz.

Skype’da konuşma ileti geçmişini tamamen silmek için bir çözüm yolu var, Şimdi skype konuşma geçmişini nasıl sileceğinizi resimlerle ve yazıyla anlatmaya çalışalım.skypemsnindir.com Skype ile oturum açtığınızda üst kısımda skype, kişiler görüşme, çağrı, görünüm, araçlar linklerini göreceksiniz. Araçlar >seçenekler>anlık mesajlar burada karşınıza gelen ekranda geçmiş mesajları tutma diye bir seçenek var bu seçenek işaretli olsun ve hemen yanında geçmişi sil diye bir buton var bunu kullanarak skype konuşma geçmişini silebilirsiniz. Diğer bir yolda Araçlar > seçenekler > gizlilik bölmüne tıkladığınızda karşınıza gelen ekranda konuşma geçmişini sil butonunu kullanarak  ileti geçmişini silebilirsiniz.

Hala konuşma geçmişini nasıl sileceğimi anlamadım

Eğer gerçekten anlamadıysanız yazılardan konuşma geçmişini nasıl sileceğinizi yukarıdaki resmin büyüterek resimli anlatımımızdan skype konuşma ileti geçmişinizi silebilirsiniz.

Skype eksik noktalarından biriside konuşma anında klavyeden ESC tuşuna basınca skype penceresinin kapanmasını beklerdim. Ancak şimdilik skype 6 sürümünde böyle bir desteği bulunmuyor. BU özellikle iş yerlerinde patronlarından gizli konuşma yapanları için msnde güzel bir özellikti patron gelirken ESc tuşuna bastığımızda Konuşma penceresi yok oluyordu, Ancak dediğimiz gibi skype de böyle bir özellik yok bekili daha sonraki versiyonlarda bu özellikleri düzeltirler.

TÜm bu yazılanlardan sonra hala bir skype hesabınız yoksa skype aç makale sayfamıza giderek yeni bir skype adresi nasıl alacağınızı detayları ile anlattık . Buradaki yardımlarımızla kendinize yeni bir skaypi adresi alabilirsiniz.

One Response to “Skype konuşma geçmişini silme”

  • gg diyor ki:

    skype menüsünden hesap’a tıkladığında çıkan geçmişi ne yapacağız . o silinmiyor ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>