Facebook şifre kırma

by Skype on 01 Mart 2013

Facebook şifre kırma konusu herkesin merak ettiği nasıl yaparım nasıl ederim diye düşündüğü bir konu şimdi sizlere detayları ile açıklayacağız facebook şifre kırmadan nasıl kurtulacağınızı ve kendini hacker zandeden bebelerden kendinizi nasıl koruyacağınızı anlatacağız.

facebook-yorumMantıklı şifre oluşturun

Öncelikle facebook şifrenizi korumak istiyorsanız mantıklı adam gibi şifreler oluşturun 123456 11111 gibi şifreler oluşturursanız şifrenizin çalınması çok normal. Herkesin dostu var düşmeni var mutlaka birileri şifrenizi deneyecektir. Şifre yerine cep telefonu numarası doğum tarihi gibi basit numaralar kullanmayın. Arkadaşlarınız dostlarınız aralarında sizi çekemeyenler mutlaka bu şifreleri test ediceklerdir.

Mail şifrenize dikkat

Facebook şifrenizi korumak için, facebook şifrenizin güçlü olması yetmiyor facebook hesabı açarken oluşturduğunuz mail şifresi de oönemli zira kullanıcılar facebook mail adresinin şifresini tahmin ederlerse facebook şifrenize ulaşabilirler.

Mail adresi gizli sorusu

Mail adresi alırken size bir gizli soru sorulmakta bu sorular en sevdiğiniz hayvan tuttuğunuz takım  gibi basit sorular bu sorulara basit cevaplar herkesin tahmin edebileceği  gibi örneğin tuttuğunuz takım sorusuna galatasaray, fenarbahçe gibi herkesin tamin yürütebileceği cevaplar verirseniz mail adresinizin şifresi gider ve facebook şifrenizide kaybetmi olursunuz.

Facebook şifresi çalınmasından korunma yolları

Facebook şifreniizn kırılmasını istemiyorsanız öncelikle güvenlikli şifreler oluşturmalısınız. bu güvenli şifre kavramını biraz açarsak oluşturacağınız şifre 123456 gibi tahmin edilebilir şifreler değilde  yaşadığınız şehri şifre yapmak isterseniz istanbul yerine 1sT@N3u[  yada @nk@RQ şeklinde tahmin edilmesi zor şifreler güvenli şifre anlamına gelmektedir. Böyle güçlü şifreler oluşturursanız kimse şifrenizi tahmin edemez.

 

 

5 Responses to “Facebook şifre kırma”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>